Hírek
Janics mellett Kovács Gergely volt 200-on a sztár
2010-07-25   -   
A júniusi eredményekhez képest nem hozott változást a szegedi kajak-kenu országos bajnokság, egyben válogató 200 méteres győzteseinek névsora. Janics Natasa itt is győzött mind egyesben, mind párosban, míg a férfi kenusoknál Kovács Gergely teljesített hasonlóan. Ötezer méteren az előnytelen lebonyolítási rendszer miatt az ezren indulók nem versenyezhetnek itt, így kedden szétlövés dönt minden számban.
A férfi egyeseknél Molnár Péter győzött, megelőzve a két Gergelyt, Gyertyánost és Borost. Ebben a számban, a győztestől egy másodpercen belül végzett negyedikként Dudás Miklós, aki tavaly még az ifjúságiak között szerepelt sikerrel a moszkvai vb-n. A nőknél fél másodperccel utasította maga mögé Paksy Tímeát és Hegyi Zomillát a délelőtt 500-on is brillírozó Janics Natasa. Kovács Gergely Horváth Gábort, és a délelőtt győztes Nagy Péter verte. A női kenuban hárman indultak, Marschalkó Alexandra hat másodpercet vert a másodikra is, így vb-részvételéhez kétség sem fér.

Nem tudta kárpótolni magát Dudás Miklós Kadler Viktorral az oldalán, Beé István és Dombi Rudolf kettősében győzött a rutin. A nőknél a legrövidebb távon ritkán látott fölénnyel nyert Janics Natasa és Kovács Katalin, Tóth Dzsenifer és Szabó Petra képtelen volt megszorítani a kétszeres olimpiai bajnok párost. Kenuban ellenben nagy versenyt hozott a kettesek futama, egy hajszálnyi, egész pontosan nyolc század döntött Végh Attila és Kovács Gergely javára Lantos Ádámmal és Nagy Péterrel szemben.

A négyeseknél az verseny az országos bajnoki címről döntött.

A leghosszabb táv, az 5000 méter döntőivel zárult az ob Szegeden. A júniusi eredményeket nézve a nők között Csipes Tamara megismételte sikerét. Ám ahogy arról Kammerer Zoltán korábban honlapunk mesélt, a vb-n az Eb-től eltérő lebonyolítási rendszer lesz érvényben. Poznanban ebben a számban előfutamot is rendeznek, a az ezres döntők előtti nap délutánján, így egyrészt a versenyzők sem akarják kihajtani magukat fő számaik előtt, másrészt a felnőtt kapitány, Storcz Botond sem egyezik bele az efféle duplázásba. Férfi K-1-ben Pauman Dániel és Gyökös Lajos, a nőknél Faldum Bereniké és Folláth Vivien, míg a C-1-ben Fürdök Gábor és Györe Attila megy kedden még egy pályát a vb-indulást érő győzelemért.

Ezzel a hárommal együtt összesen nyolc számban, férfi kenu 500 és 100 méteren, női egyesben és párosban 500-on, és a váltó miatt egy férfi kajakos számban tartanak kedden szétlövést.

Országos bajnokság, válogató, 200 méter
férfiak, K-1:
1. Molnár Péter (Tiszaújváros) 35.738 mp
2. Gyertyános Gergely (UTE) 35.942
3. Boros Gergely (Atomerőmű SE) 36.218

K-2:
1. Beé István, Dombi Rudolf (Domino Honvéd, Építők Margitsziget) 32.954
2. Dudás Miklós, Kadler Viktor (Bakó Kajak AVSE, Graboplast Győri VSE) 33.290
3. Boros G., Sík Márton (Atomerőmű SE, EDF Démász-Szeged) 33.308

K-4 (csak ob):
1. Gyertyános, Boros G., Gyökös Lajos (EDF Démász-Szeged), Sík 30.957
2. Bodor Attila Márk, Kovács László, Varga Norbert, Tóth Róbert (EDF Démász-Szeged) 32.301
3. Kassai Álmos, Csamangó Attila, Barta Csaba, Bagó Zsolt (BSE-ESMA, EDF Démász-Szeged, Delta) 32.631

C-1:
1. Kovács Gergely (BSE-ESMA) 40.491
2. Horváth Gábor (EDF Démász-Szeged) 40.761
3. Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 41.433

C-2:
1. Kovács Gergely, Végh Attila (BSE-ESMA) 37.741
2. Lantos Ádám, Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 37.825
3. Horváth Gergely, Németh Szabolcs (MTK) 38.125

C-4 (csak ob):
1. Bozsik Attila, Horváth Gábor, Kovács Gergely, Balázs Péter (BSE-ESMA. Démász-Szeged) 35.780
2. Varga Dávid, Széles Gábor, Horváth Gergely, Németh Szabolcs (MTK, Graboplast Győri VSE) 36.710
3. Végh Attila, Viktor Endre, Fehér Imre, Prancz Zoltán (BSE-ESMA, Atomerőmű SE) 37.292


nők, K-1:
1. Janics Natasa (EDF Démász-Szeged) 39.929
2. Paksy Tímea (MTK) 41.477
3. Hegyi Zomilla (KSI) 41.795

K-2:
1. Kovács Katalin, Janics (Domino Honvéd, Szeged) 38.873
2. Tóth Dzsenifer, Szabó Petra (KSI, Szolnok) 39.893
3. Csernák Edina, Csernák Petra (Domino Honvéd) 40.673

K-4 (csak ob):
1. Baráth Brigitta, Szakolczai Fédra, Grolholy Oroszolya, Dira Zsófia (KSI) 38.436
2. Bara Alexandra, Gutyina Kinga, Szilvásy Nóra, Vizi Orsolya (KSI) 38.688
3. Mészáros Alexandra, Varga Györgyi, Sárosi Réka, Bojtár Zsófia (Lágymányosi Spari) 38.712

C-1:
1. Marschalkó Alexandra (Csepel) 56.714
2. Kálmándy-Pap Kamilla (Pécs) 1:03.182 p
3. Fridli Bettina (Csepel) 1:11.066

5000 m:
férfiak, K-1:
1. Kökény Roland (Esztergom) 19:56.014 p
2. Gyökös 19:56.260
3. Schenk Áron (MTK) 20:10.822

C-1:
1. Györe Attila (Csepel) 23:17.486
2. Kiss Tamás (Csepel) 23:19.874
3. Fürdök Gábor (EDF Démász-Szeged) 23:21.002

nők, K-1:
1. Csipes Tamara (Domino Honvéd) 21:39.257
2. Faldum Bereniké (MTK) 21:40.421
3. Csay Renáta (Graboplast Győri VSE) 21:55.637


reb
Válogatott
Janics Natasa: Nem pihenhetek túl sokat
2010-09-05 - 
A nyári világeseményeket nézve Janics Natasa lett az év legeredményesebb kajakosa. Az Európa-bajnokságról három arannyal, a vb-ről pedig három arany-két ezüst kombinációval távozó élmenő maga sem elégedetlen az eredménnyel, de sok időt nem hagyhat pihenésre.
Összes Válogatott hír
Klub
Kajakpólós verseny a Gubacsi hídnál
2010-07-20 - 
Az év egyik legjelentősebb kajakpólós eseményét rendezik a hétvégén a Gubacsi híd lábánál lévő öbölben. A viadalon tizenkét csapat nívós küzdelmére számíthatunk, amelyből hat hazai csapat lesz, hat pedig külföldi.
Összes Klub hír
Utánpótlás
Páratlan eredmények a moszkvai ifi és U23-as Eb-n
2010-08-02 - 
Újabb sikeres korosztályos versenyt tudhat maga mögött a kajak-kenu sportág, mivel a moszkvai ifjúsági és U23-as Európa-bajnokságon hét aranyat, négy ezüstöt és hét bronzérmet szerzett. Igazi éremhalmozónak számít Dombvári Bence kajakozó, aki két egyéni számban is diadalmaskodott, míg Hagymási Anita mindhárom nap, mindhárom távon szerzett aranyat.
Összes Utánpótlás hír
Szabadidő
Evezés: hat egység tizenöt evezőse utazik a portugáliai Eb-re
2010-09-08 - 
A portugáliai Montemorban rendezik a felnőtt- és U23-as evezős Európa-bajnokságot szeptember 8. és 13. között. A magyar válogatott Ficsor László vezetésével szerdán utazik, a keretet 6 egység, 15 evezős alkotja. A regattára az előzetes információk alapján rekordnevezés várható, 34 ország 223 versenyzője képviselteti magát.
Összes Szabadidő hír
Vízparton
Egy volt kajakosé lett Kolonics György kenuja
2010-06-11 - 
Bánkuti Attila igazából el sem hitte, hogy övé lehet az árverésre bocsátott hajó, amelyben nem tervez evezést, viszont méltó emléket kíván állítani üzemében a kétszeres olimpiai bajnoknak.
Összes Vízparton hír
Akciós ajánlataink
Sárkányhajóra!
2010-08-29 - 
2009. és 2010. a sárkányhajózás éve Magyarországon IDBF klubcsapat Eb Budapesten és ICF vb Szegeden. Mi a közös a két különböző szövetség által szervezett versenyeken?
Összes Akciós ajánlataink hír